نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

اهمیت بازاریابی محتوایی و چرا سئو به محتوای زیاد نیاز دارد؟

  • امید
  • ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • سئو محتوایی
  • ۰
  • 122

اگر از نظر فنی صحبت کنیم، سئو و بازاریابی محتوایی دو موضوع بسیار متفاوت از هم هستند ولی در عین حال هر دو با همدیگر پیش می روند و در دیجیتال مارکتینگ هر کدام برای موفقیت به دیگری نیاز دارند.

شاید آنقدر هم دو موضوع متفاوت نباشند اما هر یک طرفی از یک سکه هستند. هرچند که این دو فرایند ظاهرا متفاوت از یکدیگر کار می کنند ولی مهم است بدانیم که این دو عمیقا در افزایش ترافیک سایت شما نقش حیاتی دارند.

قبل ها افزایش ترافیک از طریق سئو سایت میتوانست با اضافه کردن کلمات کلیدی زیاد در متن (کیورد استافینگ) و یا ساختن چند بک لینک انجام شود و پس از انجام چند کار کوچک میتوانستیم شاهد افزایش بازدید سایت باشیم. ولی امروز این فرایند کمی پیچیده تر شده است و حتما شما هم قبلا این را شنیده اید که “گوگل محتوایی با کیفیت بالا را به همه چیز ترجیح  می دهد.”

“محتوا پادشاه است”. این یکی از اصطلاحات بازاریابی اینترنتی است که هرگز از بین نخواهد رفت. اگر محتوای خوبی نداشته باشید، خوب امتیاز دهی نخواهید شد و این یک اصل است.

ولی در عین حال برای اینکه مردم بتوانند محتوای باکیفیت شما را پیدا کنند، شما باید یک استراتژی قوی سئو داشته باشید.

و امروز بسیار مهم است که اگر گوگل وبسایت شما را بعنوان یک سایتی که محتوای ارزشمندی ارائه می دهد بشناسد. برای استراتژی سئو نیز یا باید خودتان دست به کار شده و شروع به یادگیری تکنیکهای سئو بکنید و یا درباره استراتژی سئوی شرکت خود به یک فرد حرفه ای مراجعه کنید.

seo and content marketing - اهمیت بازاریابی محتوایی و چرا سئو به محتوای زیاد نیاز دارد؟

تفاوت و شباهت بازاریابی محتوایی و سئو

همانطور که قبلا بیان شد، سئو و بازاریابی محتوا دو فرایند مجزا هستند. می توان مهم ترین تفاوت را اینگونه بیان کرد: سئو ظریف و فنی است و باید به موارد تکنیکال زیادی اهمیت داد درحالی که بازاریابی محتوا گسترده و جامع است و باید دستی در تولید محتوا داشته باشد.

البته با آنکه در بسیاری از جاها سئو و بازاریابی محتوا از یکدیگر متفاوت اند، اما در جاهای زیادی نیز با همدگیر همخوانی دارند. مثلا میتوان گفت استفاده از هر دو در وبسایت سریعترین راه برای دریافت بیشترین بازدید کننده از موتورهای جستجو هستند.

شما می توانید صفحات جدید را با سئو و محتوا در رتبه بندی گوگل بالا بیاورید. در واقع سئو برای رتبه بندی بالا در نتایج یک جستجو است که نمی تواند بدون ایجاد یک محتوای با کیفیت انجام شود. زمانی که صفحات جدید تولید می کنید، شما فرصت های جدیدی برای رتبه بندی جدید و دسترسی بیشتر افراد به سایتتان از طریق موتورهای جستجو ایجاد می کنید. بنابراین طبیعی است که هرچه محتوای با کیفیت بیشتری داشته باشید می تواند باعث داشتن رتبه بالا در کلمات کلیدی بیشتری شود. البته به یاد داشته باشید که کمیت نباید مغلوب کیفیت شود. محتوای بهتر، رتبه بندی بهتری را به ارمغان می آورد.

اهمیت سئو و بازاریابی محتوایی در کنار هم

این مسئله برای صاحبان وبسایت اصولی و منطقی نیست که بر یک روی سکه (فقط سئو یا فقط محتوا) تاکید داشته باشند و آن یکی را فراموش کنند.
سئو و بازاریابی محتوای هر دو عناصر مهمی را بر روی میز بازاریابی آنلاین می آورند و شما برای رشد کسب و کار خودتان به هر دوی اینها نیاز دارید. این مسئله یک تصویر بسیار بزرگ و پیچیده ای است که برای رسیدن به بهترین نتایج نیاز دارد تا همه چیز همراه با یکدیگر کار کنند.
اگر یک شرکت به سادگی شروع به تمرکز روی چیزی مانند وبلاگ نویسی بدون در نظر گرفتن تکنیکهای سئو بکند، ممکن است به نتایج دلخواه خود در موتورهای جستجو نرسد و در جهت دیگر، اگر همان شرکت بر روی ایجاد لینک تثبیت کامل داشته باشد و روزانه تعداد زیادی لینک با کیفیت بالا داشته باشد، بعد از مدتی محتوای جدید برای حمایت از ایجاد لینک های جدیدی نخواهند داشت.
در آخر، سئو به محتوای زیادی نیاز دارد زیرا که میخواهد رشد کند. گوگل نمی خواهد یک سایت راکد و بی تغییر را ببیند. گوگل می خواهد بداند که شما در حال ساختن محتوای با قدرت، به درد بخور و مرتبط هستید تا بتوانید بهترین نتایج را برای هر جستجو دریافت کنید.
بنابراین اگر روی یک سایت به صورت مکرر و با تمرکز از سئو استفاده کنید و در کنار آن استراتژی تولید محتوای با کیفیت نیز داشته باشید، خواهید دید که سئو دارد تمامی مطالب جدید را زیر بال خود می آورد و همه را به یکدیگر مرتبط می کند و رتبه بندی جستجو را بالاتر می کشد. با همین روشهای ساده دیگر نیازی به استفاده از آموزش سئو بصورت تخصصی هم ندارید.

این مقاله نیز به شما کمک میکند: چگونه در وردپرس یک مطلب مناسب از نظر سئو بنویسیم؟

ایجاد تعادل بین سئو و بازاریابی محتوایی

امروز کلید رسیدن به موفقیت و رتبه های بالای گوگل استفاده همزمان از سئو و بازاریابی محتوا است. البته هرچند سئو نیازمند محتوای بسیار زیادی است ولی به این معنی نیست که شما باید تمام امیدتان فقط به حوزه بازاریابی محتوا باشد و سایر المانهای سئو را فراموش کنید، ما میخواهیم از تمام جهات و پتانسیلهای سئو به هدف دستیابی به رتبه های بالای گوگل برسیم.
مثلا ممکن است وبلاگ ها چیزی نباشند که اکنون به آنها نیاز داریم. شاید کسب و کار شما به جای آن نیازمند محتوای همیشه سبز باشد (درباره محتوای همیشه سبز به زودی مقاله ای مینویسم). شاید نیاز داشته باشیم که قبل از شروع به ساخت بک لینک و عملیات سئو رابط کاربری و ظاهر سایت خود را به روز رسانی کنیم. همانطور که قبلا نیز گفتم دستیابی به رتبه های بالا نیازمند در کنار هم قرار گرفتن تمام عوامل هستند که حتی میتواند ظاهر سایت نیز باشد، چرا که سایت زیبا باعث افزایش مدت زمان ماندگاری کاربر بوده و سایت زشت کاربر را فراری میدهد.
بنابراین برای این موضوع باید یک استراتژی داشته باشید.
ابتدا باید هدف وب سایت خود را شناسایی کنید. اگر فقط هدفتان جذب بازدیدکننده زیاد باشد بیشتر بر روی تاکتیکهای سئو تمرکز کنید که باعث افزایش ورودی سایت میگردد. ولی اگر به دنبال نرخ تبدیل بالا هستید و میخواهید کاربران ورودی یک عملی را درسایت انجام دهند مثلا کالایی بخرند و یا از سرویسهای شما استفاده کنند، در این مورد بازاریابی محتوایی اهمیت زیادی پیدا میکند.
در بیشتر مواقع کسب و کار شما نیاز دارد تا ابتدا بازدیدکننده جذب کنید و سپس همان بازدید کننده را کانورت کنید (یعنی بازدید کننده را ترغیب به انجام عملی مثلا خرید کالا یا استفاده از سرویسهای شما نمایید). در این موارد باید تعادلی بین سئو و بازاریابی محتوایی بوجود آورید که هم بازدیدکننده بیشتر شود و هم نرخ تبدیل مشتری بیشتر گردد.

در مورد نرخ تبدیل این مقاله را بخوانید: افزایش فروش و بهبود نرخ تبدیل ، چرا مشتریان بدون خرید سایت شما را ترک می کنند؟

در انتها امیدوارم با استفاده از استراتژی بازاریابی محتوا و همچنین تکنیکهای سئو و ایجاد تعادل بین این دو، بتوانید کسب و کار خود را به جایگاه دلخواه برسانید.

 

اهمیت بازاریابی محتوایی و چرا سئو به محتوای زیاد نیاز دارد؟
3.7 (73.33%) 3 votes
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *