نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

مهمترین فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

  • امید
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
  • سئو - بهینه سازی سایت
  • ۱
  • 122

اگر میخواهید رتبه سایت خودتان را در نتایج گوگل بالا ببرید ولی خیلی مطمئن نیستید که وقتی موضوع رتبه بندی مطرح میشود گوگل بیشتر از همه به چه فاکتورهایی اهمیت میدهد ویدئوی زیر را ببینید و یا متن مقاله را بخوانید.

 

با عضویت در خبرنامه ایمیلی ما میتوانید در رشد کسب و کار خود قدم موثری بردارید!

چند لحظه ...

تبریک میگوییم. شما اولین قدم در موفقیت کسب و کار خود را برداشتید!

در مورد فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل در هر زمانی افراد نظرات مختلفی را ارائه میدهند. حتما شما هم تا کنون شنیده اید، مثلا الان بک لینک نتیجه میدهد، الان این جواب میدهد، الان ….

امروز قصد دارم درباره این موضوع صحبت کنم که من در مورد مهمترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل در ادامه سال ۲۰۱۸ و سال ۲۰۱۹ به چه چیزهایی معتقدم.

بسیاری از موارد سئو که در گذشته وجود داشته اند عوض شده و از میان نظرات مختلف امروز به ۶ مورد که قویترین فاکتورهای سئو هستند اشاره میکنم.

۱. بک لینک ها

اولین مورد فاکتوریست که حتما برای خیلی ها قابل حدث است و آن هم بک لینک ها هستند. من فکر میکنم اهمیت لینک بیلدینگ در گوگل هرگز از بین نخواهد رفت.

اما چرا بک لینک ها تا این حد در سئو اهمیت دارند و چرا شما برای سایتتان نیازمند بک لینکهای با کیفیت هستید؟

توضیح خیلی ساده اش این است که وقتی گوگل ببیند که یک سایت اتورتیو و مورد اعتماد مانند ویکی پدیا، فیسبوک یا هر سایت مورد اعتمادی، به یک سایت دیگری لینک داده است، با خود میگوید خوب ما به این سایتهای اعتماد داریم پس میتوانیم به سایتهایی که لینک داده است نیز اعتماد داشته باشیم.

بنابراین همواره باید یکی از برنامه های شما تلاش برای ایجاد بک لینکهای با کیفیت و مرتبط برای سایت خود باشد. اما چگونه؟

راههای مختلفی برای ایجاد بک لینک وجود دارد که در این مقاله نمتوانیم به آنها بپردازیم ولی مثلا یکی از آنها داشتن محتوای زیاد است که همین موضوع ما را به دومین فاکتور مهم سئو می رساند.

۲. محتوا

دومین فاکتور مهم سئو که من به آن معتقد هستم محتوا است.

بصورت طبیعی وقتی شما یک محتوای باکیفیت ایجاد میکنید، امکان اینکه سایتهای دیگر به آن محتوای شما لینک بدهند وجود دارد. چرا؟ چون وقتی شما یک مقاله آموزشی خیلی خیلی باکیفیت مینویسید و یا یک تجربه خاصی را در سایتتان مینویسید، افراد در نوشتن مقالات مرتبط میتوانند به آن اشاره کنند و یا آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

مورد بعدی اینکه شما با تولید محتوا به گوگل میفهمانید که یک سایت فعالی هستید و گوگل متوجه میشود که شما در کسب و کار خود جدی هستید، به کاربران خود اهمیت میدهید و برای آنها محتوای جدید تولید میکنید. و این موضوع را بدانید که گوگل تشنه محتوای جدید است و سایتهایی که بتوانند بصورت حرفه ای تولید محتوا انجام دهند، گوگل عاشق آن سایتها خواهد شد.

نمونه سایتهای خیلی زیادی وجود دارند که فقط با تولید محتوای باکیفیت توانسته اند به رتبه های بالای گوگل برسند و محتوای همانند سال ۲۰۱۸ در سئو ۲۰۱۹ نیز نقش بسیار پر رنگی خواهد داشت.

۳. ویدئو

سومین فاکتور مهم سئو ویدئوها هستند که اهمیت آن در سئو ۲۰۱۹ بیشتر نیز خواهد شد.

شاید این برای برخی سوال باشد که چرا؟ مگر گوگل محتوای ویدئویی را میبیند؟ گوگل که فقط محتوای متنی را متوجه میشود. پاسخ این است که بله ویدئوها فاکتور سئو هستند.

برای استفاده از این فاکتور میتوانید ویدئوهای خود را در سایتهای اشتراک ویدئو آپلود کرده و از آنجا لابلای مقالات خود Embed کنید و یا بصورت Self Hosting ویدئوها را در هاست خود آپلود کرده و سپس داخل مقالات خود قرار دهید.

با این کار اولا گوگل با دیدن کد ویدئو در بین مقالات متوجه میشود که شما از ویدئو در مقالات خود استفاده کرده اید و این میتواند بسیار اهمیت داشته باشد. موضوع بعدی اینکه ویدئوها باعث میشوند افراد مدت زمان زیادی را در صفحات سایت شما بمانند و این موضوع نیز میتواند باعث افزایش رتبه سایت شما بشود.

۴. Branded Query

چهارمین فاکتوری که قصد دارم به آن اشاره کنم و این فاکتور تاثیر خیلی زیادی در سال ۲۰۱۸ دارد و در سئو ۲۰۱۹ نیز تاثیر خواهد داشت موضوعی است بنام Branded Query.

به این مفهوم که اگر افراد عبارت رایاطرح را در گوگل جستجو کنند که برند شرکت ما است. اگر عبارت “سئو توسط رایاطرح” را جستجو کنند و یا مثلا عبارت “طراحی سایت رایاطرح” را جستجو کنند گوگل از میزان بالای جستجوی کاربران متوجه خواهد شد که رایاطرح یک شرکت فعال در زمینه طراحی وب و سئو می باشد. و این موضوع باعث افزایش رتبه سایت در کلمات مربوطه میگردد.

راههای زیادی برای برند سازی وجود دارد ولی یکی از بهترین روشها داشتن یک بیزنس مدل خوب هست. چرا که اگر شما خدمات باکیفیتی را ارائه دهید، کاربران شما کم کم شروع به جستجوی نام برند شما خواهند کرد. مثلا فکر میکنید روزانه چند نفر عبارت “دیجی کالا” را در گوگل جستجو میکند؟ و یا مثلا “خرید لپ تاپ در دیجی کالا” یا “خرید دوربین در دیجی کالا” را؟

گوگل متوجه میشود که دیجی کالا یکی برند قوی است که در زمینه فروش لپ تاپ و دوربین فعالیت دارد و این موضوع باعث میشود که وقتی کسی عبارت “خرید لپ تاپ” یا “خرید دوربین” را جستجو میکند، گوگل همواره یک یا چند گزینه از دیجی کالا را در نتایج نمایش میدهد.

هرچقدر کلمات مختلفی در کنار نام برند شما جستجو شود باعث خواهد شد سایت شما در کلمات مختلفی رتبه بگیرد.

۵. نرخ کلیک CTR

پنجمین فاکتور مهم سئو CTR یا نرخ کلیک است.

CTR یعنی درصد تعداد کلیکهایی که بر روی سایت شما در نتایج جستجو میشود به کل نمایش و ایمپرشن آن جستجو.

یعنی اگر جستجوگران در نتایج جستجو سایت شما را ببینند و روی آن کلیک کنند باعث افزایش CTR شده ولی اگر سایت شما را ببینند و روی آن کلیک نکنند، یعنی سایت شما در جستجوها ایمپرشن و نمایش میگیرد ولی کلیکی روی آن صورت نمیگیرد، این باعث کاهش CTR خواهد شد.

CTR خوب برای یک سایت میتواند بین 5 تا 7 درصد باشد. البته CTR میتواند درصدهای بالایی نیز داشته باشد و هرچقدر این درصد بالا باشد بهتر است.

CTR بسیار اهمیت دارد ولی خوبی آن در این است که شما میتواند تا حدی آن کنترل کنید و باعث افزایش کلیک کاربران بر روی سایت خود بشوید. برای اینکار باید برای محتوا و مقالات خود یک عنوان وتایتل بسیار جذاب و هیجان انگیز بنویسید و جستجوگران را قانع کنید که بر روی سایت شما کلیک کنند. و وقتی که CTR سایت بالا رفت گوگل متوجه خواهد شد که سایت شما سایت محبوبی است و کاربران زیادی بر روی آن کلیک میکنند و این موضوع باعث افزایش رتبه آن خواهد شد.

۶. رنک برین RankBrain

ششمین فاکتور مهم سئو ۲۰۱۹ رنک برین است. اگر با رنک برین آشنا نیستید بر روی مقاله زیر کلیک کنید.

الگوریتم رنک براین گوگل RankBrain سومین فاکتور بزرگ سئو و رتبه بند

رنک برین به این مفهوم است که گوگل هوش مصنوعی با AI را وارد الگوریتم خود کرده و توسط آن سایتها را کراول کرده و UX یا تجربه کاربری را در نتایج مد نظر قرار میدهد.

بطور خلاصه فرض کنید کاربری وارد سایت شما میشود و ۱۰ ثانیه بعد سایت را بسته و از آن خارج میشود. این یک تجربه کاربری خوبی نیست و گوگل متوجه میشود که سایت شما یک مشکل دارد.

گوگل میخواهد سایتهایی را در نتایج بالا بیاورد که به کاربران خود ارزش میدهند، سرعت بالایی دارند، سایتهای ایمنی هستند و از HTTPS استفاده میکنند و …

وقتی صحبت از رنک برین میشود فاکتور دومی که در ابتدای مقاله اشاره شد یعنی “محتوا” نقش بیشتری پیدا می کند، چرا که هرچقدر محتوای بیشتری در سایت داشته باشید رنک برین بیشتر به شما کمک خواهد کرد. چون محتوای زیاد باعث میشود کاربران صفحات زیادی از سایت شما راببینند و همچنین تایم زیادی را نیز در سایت بگذرانند.

 

۶ موردی که اشاره شد مهمترین فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل در حال حاضر هستند و جزو مهمترین فاکتور های سئو ۲۰۱۹ نیز خواهند بود. تمرکز بر روی هر کدام از این فاکتورها و میتواند کمک زیادی در افزایش رتبه و بهبود سئوی سایت شما نماید.

مهمترین فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹
5 (100%) 1 vote
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۱ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *