نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

با قابلیتهای اینستاگرام در بازاریابی آشنا شوید. آیا شما یک برند هستید؟

 • تیم رایاطرح
 • ۲۱ تیر ۱۳۹۷
 • شبکه های اجتماعی
 • ۰
 • 18

امروز شبکه های اجتماعی نقش بسزایی در برندینگ و دیجیتال مارکتینگ بازی میکنند. مشخص است که تنها ایجاد حساب کاربری روی اینستاگرام و قرار دادن تصاویر مختلف، تضمین کننده موفقیت نیست. بازاریاب‌های موفق روی این شبکه اجتماعی، استراتژی محتوای خود را برای بهره بردن از قدرت این کانال تبلیغاتی و دریافت فالورهای هدفمند طراحی می‌کنند. قابلیت‌های این شبکه شامل: هشتگ‌ها، بخش استوری و تبلیغات و ویدئوهای زنده است.

اینستاگرام رایاطرح

هشتگ‌های قدرتمند

شما می‌توانید از ۲ نوع هشتگ در کمپین اینستاگرامی خود استفاده کنید: برنددار یا اجتماعی.

هشتگ‌های برند شده باعث می‌شوند پست‌های شما توسط افرادی که شرکت شما را می‌شناسند، راحت‌تر پیدا شوند.

هشتگ‌های اجتماعی عموماً توسط کاربران اینستاگرام تولید یا استفاده می‌شوند تا یک موضوع را دنبال کنند.

نکته: اینستاگرام شما را به استفاده از ۳۰ هشتگ محدود می‌سازد.

در کنار هشتگ‌های برنددار از هشتگ‌های اجتماعی هم استفاده کنید تا برند شما راحت‌تر پیدا شود.

اگر یک صفحه اینستاگرام انگلیسی دارید یک سری ابزارهای آنلاین وجود دارند که کمک می‌کنند تا هشتگ‌ها را راحت‌تر پیدا کنید:

 • TagBlender
 • Hashtags for Likes
 • Instagram Tags
 • All Hashtag

سرویس Display Purposes از همه جالب‌تر است چرا که فقط با ورود موضوع مورد نظر، فهرستی از هشتگ‌های مرتبط را به نمایش می‌گذارد که باز برای کلمات فارسی محدودیت دارد.

همچنین از اپلیکیشن HashTags for Instagram نیز میتوانید هشتگهای پر کاربرد فارسی کلمه کلیدی مورد نظر خود را بیابید. (لینک اپلیکیشن در گوگل پلی)

۴۶۰۰ سوشیال سیگنال شبکه های اجتماعی – فیسبوک، گوگل پلاس، توییتر

استوری‌های پویا

بازاریابی اینستاگرام

بخش استوری‌ها به شما اجازه می‌دهد تا به صورت مستقیم و شفاف با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید اما این استوری‌ها بعد از ۲۴ ساعت از فید خبری حذف می‌شوند. هیچ کس انتظار ندارد تا برای چنین مدت کوتاهی، پول و زمان زیادی را صرف کنید. البته سال گذشته، اینستاگرام قابلیتی را عرضه کرد که اجازه می‌دهد تا استوری‌ها برای همیشه باقی بمانند. حالا به صورت خودکار، استوری‌های شما ذخیره می‌شوند. می‌توانید انتخاب کنید تا آنها بعداً دوباره به اشتراک گذاشته شوند.

استوری‌های اینستاگرام کمک می‌کنند تا مخاطبان شما بیشتر شوند و ارتباط آنها را با برند حفظ می‌کند چرا که به شما اجازه می‌دهد تا روزی چند بار در فید آنها ظاهر شوید. هر چقدر استوری بیشتری داشته باشید شانس بیشتری هم وجود دارد تا توجه مخاطب را جلب کنید.

شما می‌توانید چند تصویر را در بخش استوری قرار دهید و یک دکمه فراخوان به عمل هم برای دیدن وبسایت خود در آن قرار دهید.

نکته: گزینه سوایپ کردن (همان جمله معروف “صفحه را بالا بکشید”) هم فقط برای حساب‌هایی فعال است که بیش از ۱۰۰۰۰ دنبال کننده دارند. این هم دلیل دیگری است که باید ابتدا جامعه کاربری خود را بسازید.

اغلب برندها سعی می‌کنند ارتباط مردم با برند را حفظ کنند و پیام‌های شخصی در استوری خود قرار دهند. هدف آنها دادن حس خوب به مردم در مورد خودشان است. آنها می‌خواهند احساسات مثبت را تقویت کنند.

پخش زنده اینستاگرام

لایو اینستاگرام

۸۰ درصد مردم دوست دارند به جای خواندن بلاگ، یک ویدئو را زنده مشاهده کنند و ۸۲ درصد آنها نیز می‌خواهند که این پخش زنده از طریق شبکه‌های اجتماعی صورت بگیرد.

اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا ویدئوهای زنده تهیه کنید اما باید یک قدم دیگر هم بردارید و آن را با بقیه به اشتراک بگذارید. پخش زنده می‌تواند در بخش جستجوی اینستاگرام هم دیده شود که شانس جذب دنبال کننده‌های جدید را افزایش می‌دهد.

همچنین می‌توانید ویدئوی زنده خود را با یک دنبال کننده یا گروهی از آنها به اشتراک بگذارید و به این صورت پیام خود را به صورت شخصی‌تر منتقل کنید.

۶ دلیل عدم موفقیت کسب و کار و چرا کسب و کار شما مشتری از دست می دهد؟

بخش تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات، فرصت مناسبی به شما می‌دهد تا به اهداف برندتان دست یابید. نه تنها می‌توانید برای بازاریابی محصولات یا خدمات از آن استفاده کنید، همچنین می‌توانید از کاربران بخواهید اقدامات زیر را انجام بدهند:

 • نصب کنید
 • رزرو کنید
 • دانلود کنید
 • بیشتر بدانید
 • بازی کنید
 • ثبت نام کنید
 • بیشتر تماشا کنید
 • تقاضا بدهید
 • با ما تماس بگیرید

تبلیغات اینستاگرام مزاحم کاربر هم نیستند چرا که شبیه به بقیه پست‌های معمولی هستند و برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی، به شما اجازه می‌دهند تا تبلیغات تمام صفحه داشته باشید.

البته بازهم محدودیت تبلیغات برای ما ایرانیها وجود دارد. در واقع اگر خارج از ایران باشید میتوانید تبلیغات خود را بصورت هدفمند فقط در یک منطقه مانند شهر یا محله خود اجرا کنید ولی محدودیت برای ما ایرانیها باعث میشود تا فقط بتوانیم زبان فارسی را انتخاب کنیم و یا فالوورهای خود را.

نتیجه گیری :

اینستاگرام یک کانال مناسب برای برندها است تا بتوانید محتوای تصویری شخصی‌سازی به دنبال کننده‌های خود ارائه دهید و این کار را به بهترین شیوه ممکن انجام دهید. شما می‌توانید از ابزارهای مختلف اینستاگرام مثل: استوری‌ها، هشتگ، ویدئوهای زنده و بخش تبلیغات استفاده کنید.

به تجربیات خود در کار با اینستاگرام در بخش نظرات اشاره کنید.

با قابلیتهای اینستاگرام در بازاریابی آشنا شوید. آیا شما یک برند هستید؟
5 (100%) 1 vote
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *