تاثیر شگفت انگیز نوشتن متن طولانی بر سئو
نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

تاثیر شگفت انگیز نوشتن متن طولانی بر سئو

  • تیم رایاطرح
  • ۲۸ تیر ۱۳۹۷
  • سئو تکنیکال
  • ۰
  • 77

آیا تابحال اقدام به نوشتن متنی طولانی که متشکل از بیش از ۴۰۰۰ کلمه باشد کرده اید؟ اگر پاسخ شما به این سوال «خیر» است، به احتمال قوی از تاثیر آن خبر ندارید و فکر می کنید انجام اینچنین کاری بسیار اشتباه است. اما اگر پاسخ شما به این سوال «بله» است، احتمالا به خوبی آگاه هستید که تاثیرات آن بسیار زیاد بوده و می تواند موجب ایجاد تفاوتی چشم گیر در نتایج موتورهای جستجو و جستجوهای کاربران شود.

اشتباه مهلک وبلاگ نویسان در افزایش متن محتوا

تاثیر شگفت انگیز نوشتن متن طولانی بر سئو و ملاحظات مربوط به آن

مشاهده متون طولانی در وب سایت های مختلف را مدیون سیاست های جدید گوگل هستیم که بر محتوا و کیفیت آن تاکید دارد. اما این موضوع طبق معمول موجب شد برخی که تنها به دنبال دور زدن سیاست های گوگل از طریق شناخت و سپس بکارگیری روش های غیر معمول هستند، متون بی فایده و غیر ضروری بسیاری با کلمات غیر مهم بسط داده شده و طولانی تولید کنند که هم موجب بی حوصله کردن خواننده و هم تولید محتوای غیر ضروری (و شاید حتی بتوان گفت غیر واقعی) شده است.

در حال حاضر کسانی که با این سیاست گوگل آشنایی دارند، اغلب مطالبی با محتوای دارای ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کلمه تولید می کنند.

با این حال، وقتی در حال نوشتن متون طولانی هستیم، توجه به یک نکته بسیار بسیار مهم است:

طولانی بودن مهم نیست، محتوا مهم است!

پس زمانیکه در حال نوشتن متون طولانی هستیم، باید توجه خود را به درآوردن یک مطلب با چراغ سبز در افزونه Yoast جلب کنیم. اما چرا باید باز هم نگران مطالب با چراغ سبز باشیم؟

بنابر گفته های گومز (از کارمندان شرکت گوگل) که گفت: «هنگامیکه در حال مطالعه در زمینه خاصی هستم، معمولا از مطالعه ی متون قدیمی بیشتر لذت می برم تا متون نوشته شده ی جدید. این به دلیل اینکه من ایده های جدید و خوب پیدا نمی کنم نیست، بلکه به این خاطر است که معمولا مطالب قدیمی بیشتر به توضیح موضوعی که من درباره ی آن در حال جستجو هستم و می خواهم درباره آن بدانم اهمیت داده و توضیح می دهند.» متوجه می شویم که چرا گوگل به نوشته های طولانی و با محتوا بیشتر علاقه مند است.

در نوشتن متن طولانی به عمق مطلب توجه کنید. فقط این موضوع میتواند کاربر را مجاب به ادامه خواند نماید اینو توییت کن

پس حالا که متوجه شدیم که تنها طولانی بودن محتوا نیست که روی رتبه بندی نتایج گوگل تاثیر می گذارد، چه موضوعات مهم دیگری وجود دارند که باید به آنها اهمیت بدهیم؟

چگونه محتوایی برای افزایش فروش بسازیم؟

دو موضوع مهمی که باید هنگام نوشتن متون طولانی به آن توجه کنیم

۱. سرعت بارگذاری صفحه

سرعت بارگذاری یکی از مهمترین فاکتورهای سنجش کیفیت صفحات محسوب می شود که باید به آن توجه کافی داشته باشیم. اما متاسفانه بسیاری از مدیران وب سایت ها این موضوع را پشت گوش انداخته و به آن توجه نمی کنند.

آنها معتقدند که اگر محتوای خوب روی سایت وجود داشته باشد، کاربران برای دستیابی به آن محتوا باز هم حاضرند وارد سایتی هر چند سنگین شوند. اما این موضوع به طور کلی صحیح نیست.

جالب است بدانید که گوگل بسیار به سرعت بارگذاری سایت ها توجه می کند. چراکه این موضوع نشانگر یکی از فاکتورهای تجربه کاربری (UX) است و می توان فهمید سایتی که از سرعت بارگذاری کمی برخوردار است، توجه زیادی به تجربه کاربر از استفاده از آن نمی کند. سایت های سریعتر، به طور کلی، رضایت بیشتری از کاربران را جلب کرده و به عنوان یک نتیجه، از رتبه بالاتری در نتایج برخوردار خواهند شد.

در یک مطلب در وبلاگ گوگل وب مستر تولز، تیم گوگل اظهار داشت:

«اینجا در گوگل، ما وسواس بسیاری روی سرعت در محصولاتمان و وب داریم. به عنوان نمونه، امروز در حال افزودن یک سیگنال به الگوریتم های جستجویی خود هستیم: سرعت سایت. سرعت سایت نمایانگر سرعت پاسخگویی وب سایت به درخواست های وب است.»

مسلما شما هم می دانید که کاربران از بودن در سایتی که زمان زیادی از آنها بگیرد لذت نمی برند. پس باید به این موضوع نگاه ویژه ای داشت.

افزایش سرعت بارگذاری سایتهای وردپرس تا ۵ برابر – کاهش زمان لود

چه ابزارهایی  به سنجش سرعت سایت من کمک می کنند؟

به کمک ابزارهای وب موجود، مثل GTMetrix و پینگ دام می توانید سرعت بارگذاری وب سایت خود را بررسی نمایید.

اگر زمان بارگذاری سایت شما بیش از ۳ ثانیه بود، باید فکری به حال بهبود آن بردارید.  ابزار GTMetrix همچنین خود پیشنهاداتی نیز جهت بهبود سرعت سایت شما ارائه می دهد که می توانید به خوبی از آنها بهره مند شوید. در واقع عمل به همان پیشنهادات ارائه شده ی آن، شما را کفایت می کند.

همچنین زمان بارگذاری سایت خود را در ابزار پینگ دام و پیشنهاد میشود سرور سوئد تست کنید. بعنوان نمونه سرعت بارگذاری سایت otag.ir کمتر از 2 ثانیه ارزیابی شده است که این یعنی سرعت این سایت در وضعیت خوبی قرار دارد.

سرعت سایت

 

۲. استفاده از رسانه های قوی (تصاویر و ویدئوها)

افزودن نمایه های تصویری و ویدئوها به صفحه موجب افزایش کاربران سایت، ترافیک و همچنین بهبود رتبه گوگل آن می شود.

جف بولز می گوید: «مطالبی که دارای تصویر هستند، 94% بازدید بیشتری نسبت به مطالب بدون تصویر جذب می کنند.» حالا اگر من به شما بگویم که افزودن تنها یک تصویر مرتبط با محتوا به یک مطلب موجب افزایش نود و چهار درصدی بازدید آن مطلب می شود، مسلما شما دیگر تنها به به افزودن یک یا دو تصویر به مطالبتان فکر نمی کنید.

به طور خاص، بکارگیری تصاویر مرتبط در محتوای مطالب موجب افزایش اشتراک گذاری، ترافیک و بازدید آن مطلب، و به خصوص تاثیر بر شبکه های اجتماعی می شود.

۸ افزونه بهینه سازی تصاویر برای افزایش سرعت وردپرس

به عنوان مثال، مطالبی که دارای تصویر هستند، به طور میانگین ۳۵% بیشتر دوباره توییت می شوند:

تاثیر تصاویر مطالب بر اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی

همچنین، مطالب دارای تصاویر خوب، ۸۷% بیشتر از سایر مطالب در فیسبوک به اشتراک گذاشته می شوند:

تاثیر مطالب دارای تصویر در اشتراک گذاری در فیسبوک

ویدئو، تکنیک جدید افزایش زمان ماندگاری و سئو

در یکی دو سال اخیر برخی وبلاگ نویسان اقدام به انتشار محتوای ویدئویی در سایت های خود کرده اند. بسیار جالب است که بدانید افزودن ویدئوهای دارای محتوای خوب و مفید چقدر به بهبود تجربه کاربری کاربران سایت کمک کرده و موجب قرارگیری در نتایج بالای جستجوها شده است!

اما تنها افزودن تصاویر به محتوا کافی نیست. تصاویر به حافظه کاربران برای به یاد سپاری محتوا کمک می کند (بر طبق یک مطالعه بر قوانین مغز انسان این موضوع اثبات شده است).

جالب است که بسیاری از کاربران شما معتقدند وقت کافی برای مطالعه ی محتوای نوشته شده توسط شما را تا انتها ندارند؛ اما من به شما قول می دهم اگر بخشی از محتوای خود را در قالب یک ویدئوی خوب منتشر کنید، همان کاربران به تماشای آن با خوشحالی تا انتها می نشینند.

دلیل این موضوع این است که عده ای از کاربران معمولا با محتواهای خسته کننده روبرو می شوند و همین موضوع باعث می شود که حوصله ای برای خواندن متون طولانی نداشته باشند. اما استفاده از ویدئوها روش خوبی برای درگیر کردن این کاربران با وب سایت می باشد.

تمام این موضوعات موجب بهبود وضعیت سئو و افزایش ورودی گوگل می شود. مسلما وقتی گوگل تجربه کاربری خوب سایت شما را مشاهده کند، تردیدی برای بهبود رتبه آن نخواهد کرد.

اغلب کاربران هنگام ورود به صفحه ای جدید، ابتدا به تصویر آن صفحه نگاه می کنند و اگر آن تصویر موجب جلب توجه کاربر نشود، به احتمال بسیار بالا او محتوا را نیز نادیده گرفته و از آن صفحه خارج می شود که مسلما این موضوع موجب تضعیف رتبه سایت خواهد شد.

پس اگر واقعا به دنبال جلب توجه کاربران و همچنین بهبود نتایج خود در موتورهای جستجو هستید، هرگز از بکارگیری محتوای رسانه ای در صفحات وب سایت خود غافل نشوید.

ویدئو آموزش سئو: آیا دامنه ir یا com تاثیری در سئو دارد؟

نتیجه گیری :

استفاده از متون طولانی در صفحات خیلی خوب است، اما موضوع تنها مقدار محتوای بکار گرفته شده نیست. بلکه باید به استفاده از محتوای رسانه ای مرتبط با موضوع و مناسب نیز پرداخت. ایجاد تجربه کاربری (UX) مناسب برای کاربران هم موجب ترغیب کاربران به ماندن و بازگشت به وب سایت شما می شود، و هم بهبود رتبه در نتایج گوگل.

به این نکته مهم توجه کنید مادامی که تجربه کاربری مورد توجه قرار نگیرد، این محتواهای طولانی نه تنها مفید فایده نخواهد بود، بلکه موجب ضرر رسانی به وب سایت نیز می شود. پس توجه به سرعت بارگذاری وب سایت و همچنین استفاده از محتوای رسانه ای خوب و مرتبط نیز نباید فراموش شود.

تاثیر شگفت انگیز نوشتن متن طولانی بر سئو
5 (100%) 2 votes
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایاطرح دارای گواهی تخصص در طراحی UI و UX از دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه شریف
پادکست هفته
مدت زمان سئو چقدره و در چه مدتی میشه به صفحه اول گوگل رسید؟