نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو [ راهنمای افراد تازه کار ]

  • امید
  • ۲۶ مهر ۱۳۹۶
  • سئو داخلی
  • ۱
  • 903

انتخاب کلمه کلیدی مناسب، سبب جذب ترافیک زیادی از موتورهای جستجو خواهد شد. پس دانستن اهمیت کلمات کلیدی در سئو مهم و حیاتی به نظر می رسد. با بهینه سازی کلمات کلیدی وبسایت یا وبلاگ خود، رتبه سایت شما به شکل چشم گیری افزایش می یابد.

اهمیت کلمات کلیدی در سئو: راهنمای افراد تازه کار

شاید در نظر برخی انتخاب کلمه کلیدی برای یک سایت یا یک مقاله مهم نباشد و در واقع در پروسه سئو این مورد را اصلا به حساب نیاورند ولی نقطه شروع کار سئو از کلمات کلیدی می باشد  و در واقع یادگیری و درک کلمات کلیدی اولین چیزهایی است که شما باید برای بهینه سازی سایت خود به آنها دقت داشته باشید.

آموزش ویدیویی تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب کلمه [ ۱۲ استراتژی جدید] keyword research pack small - اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو [ راهنمای افراد تازه کار ]

گاه انتخاب یک کلمه کلیدی درست میتواند روزانه هزاران بازدید بیشتر برای سایت یا مقاله شما به ثمر آورد. اینو توییت کن

این راهنما برای آن دست از مبتدیانی نوشته شده که تازه می خواهند اطلاعات و آگاهی خود را از پایه ترین چیزهای مربوط با انتخاب کلمات کلیدی در سئو بالا ببرند. حال اجازه دهید توضیحات را کنار گذاشته و با ذکر مثال آموزش پایه مرتبط با کلمات کلیدی در سئو سایت را آغاز کنیم. با ما همراه باشید. اگر برای حداقل مدت کوتاهی هم در حوضه وبلاگ فعالیت داشته اید، احتمالاً باید بدانید که ۹۰ درصد از ترافیک دریافتی شما در واقع از ۱۰ درصد پست های شماست. به عبارت دیگر شما احتمالاً حداکثر مقدار ترافیک موتور جست و جوی خود را از یک سری از پست های دست چین شده دریافت می کنید. تا حالا از خودتون سوال کردید که چرا این دست از پستها چنین ترافیک بالایی را روانه سایت شما می کنند؟ در واقع جواب این است که شما کاری را درست انجام داده اید. در واقع علت این قضیه این است که برخی از پست های شما که تحت اولین صفحه یک موتور جست و جو گنجانده شده دارای کلمات کلیدی ای هستند که بسیار توسط کاربران مورد جست و جو قرار گرفته اند. خب حالا سوال اینجاست که چه کسی یا چیزی به محتوای شما رتبه داده و آن را ارزش گذاری می کند؟ در پایان هر روز، یک ماشین (الگوریتم پیاده سازی شده توسط مهندسین گوگل) با ساختار منحصربه فرد خود شروع به رتبه گذاری محتوا با شرایط عادلانه می کند. در این متن زمانی که صحبت از رتبه محتوا می شود در واقع منظور ما، ترتیبیست که صفحات در لیست نتایج  موتورهای جست و جو نمایش داده می شوند. به تصویر زیر دقت کنید:

اهمیت کلمات کلیدی در سئو

سعی کنید با نگاه به تصویر بفهمید که این تصویر گویای چه چیزیست. البته با توجه به اینکه تازه کار هستید عدم درک کافی شما جای نگرانی ندارد.

  1. کلمه کلیدی: کلمه کلیدی در واقع عبارتیست که سبب می شود ترافیکی به یک آدرس مشخص هدایت شود. زمانی که کارهای مرتبط با سئو را اعمال می کنید، این کلمه کلیدی در واقع عبارتیست که ما آنرا هدف می نامیم، که به طور کلی از آن کلمه کلیدی هدف یا همان target Keyword یاد می شود.
  2. Pos: این مورد در واقع جایگاه کلمه کلیدی را در موتور جست و جو مشخص می کند. به عنوان مثال اگر مقدار آن یک باشد، در اولین جایگاه نتایج گوگل نمایان شده و اگر مقدار آن 4 باشد در جایگاه 4 و الی آخر. و بنابراین ساختار انتخاب کلمه کلیدی شما باید به گونه ای باشد که در لیست جایگاههای 1 تا 10 قرار بگیرد تا بتوانید موفقیت کسب کنید.
  3. Volume: این گزینه به ما می گوید که چه میزان و در واقع چه تعداد افراد در طول یک ماه کلمه کلیدی خاص را جست و جو کرده اند. این گزینه خیلی مهم است چرا که ممکن است شما فکر کنید یک عبارت جست و جو خیلی مهم است اما ممکن است داده های گوگل به شما چیز دیگری بگوید. به عنوان مثال شما می توانید دو کلمه کلیدی مشابه را ببینید که تفاوت قابل توجهی را در جست و جوی ماهانه داشته اند:

 

  • Free professional email address: ۱۱۰ بار جستجو شده در ماه
  • Free professional email: ۷۰ بار جستجو شده در ماه

حال اجازه دهید تا چند نمونه دیگر از اصطلاحات مشابه را مورد بررسی قرار دهیم:

۱-Short Tail keywords: این گزینه در واقع مشخص کننده یک سری از کلمات کلیدی کوتاه بوده که بین ۱ تا سه کلمه هستند. مثال های زیر:

طراحی سایت ، طراحی وب ، ساخت سایت

۲- Long Tail Keywords: این گزینه تعیین کننده کلمات کلیدی خاص تر و طولانی تریست که معمولاً شامل سه کلمه یا بیشتر است. مانند مثالهای زیر:

طراحی سایت ارزان در تبریز ، طراحی وب سایت تخفیف گروهی

 

این مطلب را نیز بخوانید: تکنیک های سئوی داخلی برای افزایش رتبه گوگل

 

اهمیت کلمات کلیدی از دیدگاه سئو چیست؟

حال که با مفاهیم پایه کلمات کلیدی آشنا شدید، اجازه دهید تا وارد موارد جزئی تر از این دست شویم. زمانی که ما وارد بحث سئو و به طور کلی بهینه سازی یک بلاگ یا وبسایت می شویم، قادر هستیم تا کلمات کلیدی هدف خود را تنظیم کنیم. این نوع از کلمات کلیدی به عنوان Meta_Keyword شناخته می شود.

اهمیت کلمات کلیدی در seo

در سال ۲۰۱۲، مشخص کردن کلمات کلیدی متا در کد سایت با تگ “meta name=”keywords ، مهم بود اما در سال 2017، دیگر اهمیتی ندارد. الگوریتم های به کار رفته در موتورهای جست و جوی امروزی بروز و هوشمند شده اند به طوری که قادرند به صورت خودکار کلمات کلیدی را شناسایی کرده و صفحات را به صورت خودکار رتبه گذاری کنند. گوگل پیش از این اعلام کرده که به هنگام انتخاب کلمات کلیدی، به کلمات کلیدی متا اهمیتی نمی دهند چرا که این حالت برای هر شخصی ایده آل و مطلوب نبوده و از نظر ما هم کاملاً این شیوه منطقی است. در نتیجه اگر کسی هر زمانی به شما گفت که کلمات کلیدی متا اهمیت دارند، حرف او را جدی نگیرید.

چند روش برای نحوه انتخاب کلمات کلیدی :

انتخاب کلمه کلیدی در واقع فرایندیست که شما  با توجه به موضوع و محتوای پست خود کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید. این قضیه در مواردی که شما دوست دارید وبسایت یا وبلاگتان در مدت کوتاهی، رشد سریعی داشته باشد اهمیت به سزایی دارد. در ادامه ابزارهایی را معرفی کرده ایم که می توانید با کمک آنها کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید.

یافتن کلمات کلیدی با ابزار SEMrush : این ابزار آنلاین به شما این امکان را داده تا بتوانید کلمات کلیدی را پیدا کرده، میزان ارزش هر یک را شناسایی کرده و در نهایت نیز می توانید آنها را با سایت های رقیب خود مقایسه کنید. یک روش خوب این است که وبلاگ های موفق در حوضه کاری خود را شناسایی کرده و آنها را وارد این ابزار کنید تا ببینید مدیران این وبلاگ های از چه کلمات کلیدی ای برای افزایش ترافیک وبلاگ خود بهره برده اند بعد از انجام این کار، تنها کاری که باید انجام دهید ایجاد یک محتوای با کیفیت و منحصربه فرد با استفاده از آن کلمات کلیدیتان است. متاسفانه استفاده از این ابزار برای کلمات کلیدی فارسی امکان پذیر نمی باشد.

شناسایی کلمات کلیدی با جستجو در گوگل: روش دیگر استفاده از موتور جست و جو گوگل برای شناسایی کلمات کلیدی هدف است. موتور جست و جوی گوگل به صورت خودکار زمانی که شما عبارتی را در درون کادر مربوطه وارد می کنید، پیشنهاداتی را ارائه می کند. شما می توانید با استفاده از این روش لیست کلمات کلیدی ای را که زیاد مورد جست و جو قرار می گیرند شناسایی کرده و لیستی از بهترین کلمات کلیدی ممکن را به دست آورید.

keyword research 1 - اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو [ راهنمای افراد تازه کار ]

جستجوهای مرتبط گوگل: گوگل علاوه بر امکان پیشنهاد کلمات کلیدی که در بالا ذکر شد یک امکان جالب دیگر نیز دارد و آن در پایین صفحه نتایج نمایش میدهد. وقتی شما عبارتی را جستجو میکنید گوگل تعدادی عبارت کلیدی نیز ارائه میکند که اینها مرتبط با عبارت کلیدی جستجو شده هستند. معمولا از داخل این موارد نیز میتوان ایده های جالبی برای انتخاب کلمه کلیدی گرفت و سپس با جستجوی این عبارت در کیورد پلنر میتوان از تعداد جستجوی ماهانه آن اطلاع یافت.

keyword research 2 - اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو [ راهنمای افراد تازه کار ]

از دیگر ابزارهای مرتبط با کلمات کلیدی: Keyword Planner: ابزار رسمی گوگل. کیورد پلنر نیز یکی از ابزارهای جالب برای کیورد ریسرچ است که توسط آن میتوانید از میزان جستجوی ماهانه یک کلمه کلیدی مطلع شوید. همچنین در این ابزار میتوان میزان رقابت کلمات کلیدی را مشاهده کرد که این میزان مربوط به رقابت تبلیغ دهندگان گوگل ادوردز است. برای استفاده از این ابزار عبارت باید یک اکانت adwords داشته باشید که میتوانید با ایمیل جیمیل خود بصورت رایگان ایجاد نمایید. سپس در گوگل ادوردز از منوی Tools وارد بخش Keyword Planner شوید.

 

حالا چه کار کنیم؟

حالا که متوجه شدید که کلمات کلیدی نقش پررنگی را در بحث سئو ایفا می کنند، اولین کار شما این است که برای پست بعدی خود کلمات کلیدی مناسب ۵ یا ۶ کلمه ای پیدا کنید. برای این منظور همانطور که گفته شد می توانید از ابزارهایی نظیر ابزار پیشنهاد گوگل، Google Keyword Planner و یا سایر ابزارهای معروف بهره بگیرید. حال که با این مباحث پایه آشنا شده اید پیشنهاد ما این است که با یادگیری بیشتر و بهتر در این حوضه، سطح کیفی اطلاعات خود را بالاتر ببرید. منتظر مقالات ما در روزهای آتی باشید.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی در سئو [ راهنمای افراد تازه کار ]
5 (100%) 1 vote
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۱ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *