نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

آیا هاستینگ بر روی سئو سایت تاثیر دارد؟

 • امید
 • ۱۴ آذر ۱۳۹۶
 • سئو تکنیکال
 • ۳
 • 385

بله! این که برای میزبانی وب سایت خود چه شرکتی را انتخاب می کنید می تواند برای رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر بگذارد.

در واقع نمی توان گفت انتخاب شرکت وب هاستینگ مناسب رتبه سایت شما را حتما افزایش خواهد داد اما به این معنی است که میتواند شما را از عواقب بد آن دور کند. بنابراین شما باید در انتخاب هاست خود دقت کنید و معیار خود را فقط بر روی قیمت نگذارید.

مواردی مانند آپتایم/داون تایم و همچنین سرعت هاستینگ می توانند کاملاً بر روی سئو سایت شما تاثیر بگذارند و از آنجایی که این موارد میتوانند ماه به ماه در نوسان باشند بنابراین لازم است به طور مرتب آپتایم سایت خود را مانیتور کنید. برای این کار سرویسهای رایگان زیادی وجود دارد که یکی از آنها uptemerobot می باشد. همچنین با جستجوی عبارت “uptime monitoring” در گوگل میتوانید لیستی از اینگونه سایتها را بدست اورید.

webhosting and seo1 650x364 - آیا هاستینگ بر روی سئو سایت تاثیر دارد؟

به محض اینکه یک مشکل را در زمینه داون بودن سرور متوجه شدید باید بلافاصله با شرکت میزبانی وب خود تماس بگیرید و هرگز فرض نکنید که آنها حتما خودشان در مورد این مشکل اطلاع دارند.
حتی اگر آنها در مورد مشکل بدانند ممکن است در بعضی مواقع اهمیتی ندهند بنابراین عاقلانه نیست که خود را در یک قرارداد میزبانی وب دراز مدت قفل کنید و اگر فکر می‌کنید هاستینگ شما دارای کیفیت خوبی نیست حتماً از شرکت میزبانی دیگری استفاده نمایید.

یک روش کاربردی این است که شما فاکتورهای هاستینگ خود را به صورت ماه به ما پرداخت کنید. پرداخت ماهانه به جای یک سال و یا حتی ۳ سال بدین معنی است که به محض اینکه یک شرکت میزبانی استانداردهای خود را کاهش می دهد می توانید سایت خود را به یک شرکت دیگر منتقل کنید، بدون اینکه هزینه صرف کرده از بین برود.

حتی اگر قرار داد میزبانی طولانی مدتی بسته باشید و مشکلی به وجود آمده. عاقلانه است که قید مبلغ باقیمانده در هاستتان را زده و با پرداخت مبلغی به هاست دیگری انتقال یابید چرا که این موضوع می‌تواند به کل استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما واقعا ضربه بزنند.

 

حال بیایید نگاهی به جزئیات ۳ فاکتور میزبانی وب که می تواند در رتبه بندی سایت شما تاثیر داشته باشد بیاندازیم.

تاثیر آپتایم و داون تایم در سئو سایت

downtime به معنای مقدار زمانی است که وب سایت شما به علت مشکلات سرور میزبانی شده از دسترس خارج می شود. ربات های موتورهای جستجو معمولاً چندین بار در روز از سایت شما بازدید می کنند. اگر آنها در زمانیکه سایت شما داون است از آن بازدید کنند، غیر قابل دسترس بودن سایت شما را ثبت کرده و به سراغ سایت بعدی می روند. اگر این اتفاق چند بار صورت بگیرد سایت شما میتواند از طرف موتور جستجو غیرقابل اعتماد شمرده شده و این موضوع ممکن است باعث کاهش رتبه بندی سایت شود.

در نظر داشته باشید که موتورهای جستجو نمی خواهند سایت های غیر قابل اعتماد را در نتایج خود نمایش دهند. زیرا اگر جستجو کنندگان بر روی نتایجی کلیک کنند که سایت غیر قابل دسترس باشد احتمال دارد اعتماد خود را به موتور جستجو از دست بدهند و موتورهای جستجو دوست ندارند این اتفاق بیفتد.

 

uptime - آیا هاستینگ بر روی سئو سایت تاثیر دارد؟آیا آپتایم ۹۹ درصد خوب است؟

برخی هاستینگ ها آپتایم ۹۹% را گارانتی می کنند و ما فکر می‌کنیم این عدد خیلی بالا و خوب است ولی حتی ۹۹% آپتایم هم به این معنی است که در طول یک ماه وب سایت شما می تواند ۷ ساعت خارج از دسترس باشد.

با این حال برخی از خرابی ها حتی در هاستینگ های بزرگ و گرانقیمت هم اجتناب ناپذیر است، بنابراین هاستینگ هایی را انتخاب کنید که ۹۹.۹% زمان آپتایم را گارانتی و تضمین کنند و چیزی کمتر از آن را قبول نکنید.

 

تاثیر سرعت هاست در سئو

موتورهای جستجو معمولاً در مورد عواملی که به بخشی از فاکتورهای الگوریتم آنها اشاره می کنند حساس بوده و این موارد را محرمانه نگه می‌دارند با این حال در سال ۲۰۱۰ گوگل به صراحت اعلام کرد که سرعت بارگذاری صفحات یکی از این عوامل است. هرچند گوگل برای رتبه‌بندی بیش از ۲۰۰ فاکتور دارد ولی از آنجایی که سرعت را صراحتاً اعلام کرده است، بنابراین نمی‌توان اهمیت آن را نادیده گرفت، و در دیجیتال مارکتینگ موفق حتما باید بر روی تمام مسائل متمرکز شد. شما می توانید سرعت سایت خود را با ابزارهای زیر اندازه بگیرید.
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights
http://tools.pingdom.com
http://gtmetrix.com

 

page load - آیا هاستینگ بر روی سئو سایت تاثیر دارد؟سرعت سایت باید چند ثانیه باشد؟

سوالی که خیلی ها از من می پرسند! بطور متوسط میتوان گفت سرعت ایده آل برای لود شدن سایت بایستی زیر ۳ ثانیه باشد و در تحقیقات مختلف این نتیجه بدست آمده است که کاربران بیشتر از ۳ ثانیه منتظر لود شدن سایت نمی شوند. البته این موضوع به حجم صفحه نیز بستگی دارد و در صورتیکه حجم صفحه شما پایین است بهتر است سرعت بارگذاری زیر ۲ ثانیه باشد. چرا که اگر در بیزنسی رقابتی هستید و سایت شما کمی کند باشد کاربران فورا سایت شما را بسته و وارد سایت رقبا خواهند شد.

 

اگر سایت وردپرسی دارید با این سرویس میتوانید تا ۵ برابر سرعت سایت خود را افزایش دهید: افزایش سرعت سایت وردپرس تا ۵ برابر

 

در نظر داشته باشید که سرعت بارگذاری کندتر از حد متوسط لزوما تقصیر میزبان وب شما نیست و می توانند به تنظیمات و برنامه نویسی سایت شما نیز مرتبط باشد . اما اگر مطمئن هستید که تنظیمات فنی سایت شما بهینه است ولی همچنان سرعت سایت شما کند است این موضوع می‌تواند به هاستینگ شما نیز مرتبط باشد. در این حالت می توانید از هاستینگ خود بخواهید تا سایت شما را به سرور دیگری منتقل کنند. معمولا هاست های اشتراکی در هر سرور خود صدها وبسایت را میزبانی می کنند و این موضوع غیر معمول نیست ولی در نظر داشته باشید که هر چه تعداد سایت بیشتری در سرور وجود داشته باشد منابع بیشتری از آن استفاده می شود و سایت شما کندتر بارگذاری می شود. در این شرایط با جابجایی سایت به یک سروری که شلوغی کمتری داشته باشد و یا حتی سرور خصوصی یا مجازی سرعت بارگذاری سایت بلافاصله بهبود می یابد.

 

server location - آیا هاستینگ بر روی سئو سایت تاثیر دارد؟موقعیت جغرافیایی سرور و سئو

علاوه بر فاکتور های دیگر سئو (محتوا، بک لینک و …) موتورهای جستجو برای نمایش مرتبط ترین نتایج مکانیک وب سایت را نیز ارزیابی می کنند. به عنوان مثال اگر شخصی که در انگلستان مستقر است جستجویی انجام دهد موتورهای جستجو به طور معمول سایت هایی را که در انگلستان در نتایج جستجوی بالاتری قرار دارند را نمایش می دهند. برای تعیین محل وب سایت شما آن ها از تعدادی شاخص‌ مختلف استفاده می کنند که یکی از آنها آدرسIP سایت شما است. این آدرس IP براساس محل سرور میزبانی شما به سایت شما اختصاص می یابد.
بنابراین از نظر تئوری سایتی که در یک سرور انگلیسی میزبانی شده است برای جستجوی کلمات کلیدی در کشور انگلستان می تواند دارای رتبه های بالایی باشد.
البته همانطور که گفتم این موضوع به صورت تئوری می باشد خیلی نگران این موضوع نباشید چرا که در کنسول گوگل می‌توانید کشور هدف خود را مشخص نمایید و گوگل سایت شما را برای نتایج جستجوی آن کشور بهینه خواهد کرد. حتی اگر دامنه شما ir میباشد گوگل بصورت اتوماتیک کشور مقثد شما را ایران می شناسد و در صورتیکه دامنه شما ir نباشد به راحتی میتوانید در کنسول گوگل (همان وبمستر تولز قبلی) کشور هدف را ایران انتخاب کنید. در این شرایط اینکه سایت شما در چه کشوری هاست شده باشد اهمیت ندارد. مثلا سایت خود ما در کشور فرانسه هاست شده است.

نتیجه گیری :

از مواردی که هاست می‌تواند بر روی سئوی سایت تاثیر بگذارد مورد اول و دوم اهمیت زیادی دارد بنابراین به آپتایم شرکت میزبانی خود توجه نمایید و همچنین از سروری استفاده کنید که باعث کندی سایت شما نشود.

آیا هاستینگ بر روی سئو سایت تاثیر دارد؟
4.3 (86.67%) 6 votes
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۳ دیدگاه برای این نوشته
 • راز موفقیت گفت:

  سلام
  اما واقعا سایتی که چند عکس و فیلم صفحه اول داشته باشد چطور میتواند در ۳ ثانیه بالا بیایید؟
  چرا ۱۰۰ سایت اول ایران اکثرا اینطور نیستند؟
  ایا این واقعا انقدر اهمین دارد که جذابیت و گرافیک را فدای سرعت کرد؟
  ممنونم از سایت خوبتون.
  منتظر پاسخ میمانم

  • امید گفت:

   در صورتیکه عکسها در سایز و حجم مناسب باشند مشکلی وجود ندارد و فیلمها هم که در صورت play کردن اجرا میشوند و باعث کندی لود سایت نمی شوند. هم اکنون اکثر سایتهای رتبه بالای گوگل دارای سرعت زیر ۳ ثانیه هستند. در مورد جذابیت و گرافیک نیز، در صورتیکه طراحی سایت بصورت اصولی باشد و در جاهای مورد نیاز به جای استفاده از تصویر از css استفاده کرد و … شما میتوانید سایت جذاب و شیکی داشته باشید که سرعت بالایی دارد.

 • خرید بک لینک گفت:

  سلام و درود بر شما

  محتوای خیلی خوبی در وب سایت تون دارید

  براتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *