نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

چگونه محتوایی برای جذب بک لینک بنویسیم؟

  • تیم رایاطرح
  • ۹ خرداد ۱۳۹۷
  • سئو داخلی
  • ۰
  • 37

تقریباً همه به اهمیت بازاریابی محتوا واقفند اما خیلی‌ها حتی آنهایی که استراتژی محتوای خود را به روی کاغذ آورده‌اند نمی‌دانند چطور انواع محتوا را با اهداف بازاریابی محتوایی خود تنظیم کنند.

به عنوان مثال: بعضی از انواع خیلی خوب محتوا مثل: وبینارها در مورد لینک سازی ضعیف عمل می‌کنند در مقابل: انتشار اطلاعات جدید و تحقیقات راه خوبی برای ساختن لینک‌ها است. در ادامه انواع محتوایی که می‌تواند باعث جذب بک لینک برای سایت شما بشود معرفی می‌شود:

internal linking - چگونه محتوایی برای جذب بک لینک بنویسیم؟

۱. اینفوگرافیک

اینفوگرافیک یکی از انواع محبوب محتوا است که برای لینک سازی به کار می‌رود. بیش از ۵۳ درصد بازاریابان اینترنتی، اینفوگرافیک‌هایی خوبی درست می‌کنند و ۶۱ درصد آنها هم نتیجه خوبی از این کار می‌گیرند.

جابر پرودهان متخصص سئو سایت از شرکت Vendasta از راه ایجاد اینفوگرافیک‌ها و اجازه به اشتراک‌گذاری آنها توسط سایر وبسایت‌ها توانست به موفقیت قابل توجهی برسد. او می‌گوید:

در آخرین تماس‌هایی که با وبسایت‌های مختلف داشتیم تلاش کردم گزارش‌های عملی، ویدئو و اینفوگرافیک‌ها را عرضه کنم. از این کار نتیجه‌ی خوبی گرفتیم اما وقتی داده‌ها را با اینفوگرافیک‌ها ترکیب کردیم و متن‌های سفارشی برای هر وبسایت را در آنها قرار دادیم، متوجه شدیم که نرخ موفقیت‌مان نسبت به گذشته خیلی بیشتر هم شده بود.

به محضی اینکه این نوع اینفوگرافیک‌ها منتشر شد نرخ بازگشت سرمایه محتوا به شدت افزایش یافت و باعث ایجاد صدها بک لینک از ده‌ها وبسایت مختلف شد. یکی از این اینفوگرافیک‌ها نزدیک به ۱۰۰۰ بک لینک از ۳۰۰ دامین مختلف به دست آورد. البته موضوع لینک دهی به منابع باکیفیت در ایران نسبت به خارج از ایران کمی دشوارتر است ولی کم کم این موضوع نیز به یک فرهنگ تبئیل میگردد.

چطور از اینفوگرافیک‌ها برای لینک سازی استفاده کنیم؟

اینفوگرافیک

ایجاد اینفوگرافیک‌های موفق ۳ مرحله دارد:

۱. یک موضوع مرتبط با مخاطبان خود را پیدا کنید.

۲. یک رشته داده مرتبط را جمع‌آوری کنید.

۳. ظاهر آن را جذاب کنید. (از فونت‌های بزرگ و تصاویر خوب برای این کار استفاده کنید)

نکته: برای طراحی اینفوگرافیک می‌توانید از ابزارهای رایگانی مثل: Canva استفاده کنید یا اینکه برای کارهای حرفه‌ای‌تر یک طراح استخدام کنید.

وقتی اینفوگرافیک را ایجاد کردید می‌توانید برای توزیع آن تصمیم بگیرید. ابتدا یک سری افراد تاثیرگذار را برای اینکار پیدا کنید و با آنها تماس بگیرید و بخواهید تا یک توضیح هم برای اینفوگرافیک شما بنویسند.

نکته: محتوای حمایت شده برای بدست آوردن بک لینک خیلی مهم است چرا که گوگل لینک‌های جاگذاری شده را بی‌ارزش می‌داند.

اگر هم دنبال‌کننده‌های زیادی دارید می‌توانید اینفوگرافیک را روی شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید. اگر محتوای شما ارتباط زیادی با اینفلوئنسرها داشته باشد احتمال بیشتری دارد که آن را به اشتراک بگذارند.

در هر صورت کیفیت اینفوگرافیک همیشه نقش مهمی در جذب بک لینک‌های موثر را بازی می‌کند.

چگونه محتوایی برای افزایش فروش بسازیم؟

۲. استفاده از مقالات سفید برای جذب لک لینک

برای اینکه بتوانید لینک‌های باکیفیتی دریافت کنید باید چیزی داشته باشید که ارزش لینک دادن را داشته باشد. به همین دلیل باید محتوای پایه خوبی را ایجاد کنید که آنقدر قوی باشد که دوباره از آن در جای دیگری هم استفاده کنید و بتوانید از آن در قیف فروش بهره ببرید.

مقالات سفید در میان بهترین محتواهای پایه قرار دارند. این منابع قدرتمند، برای مخاطبان شما یک تصویر جامع از موضوع مورد علاقه‌شان فراهم می‌کند. این نوع محتوا هم باعث افزایش اعتبار شما می‌شود و هم اینکه مشکل مشتری را حل می‌کنند.

۴۲ درصد کارشناسان سئو، مقالات سفید ایجاد می‌کنند و ۶۰ درصد آنها نتیجه خوبی برای دریافت لینک کسب کرده‌اند. البته درست مثل اینفوگرافیک، اینجا هم کیفیت حرف اول را می‌زند.

کاملیا کلارک متخصص سئو از شرکت GIE Media می‌گوید:

“تنها راه برای بدست آوردن لینک‌های باکیفیت ایجاد محتوای خاص و فوق العاده است. مدل کسب و کار ما B2B و اطلاعاتی است بنابراین مقالات زیادی برای موفقیت خواننده‌ها منتشر می‌شود. مقالاتی که موضوعات منحصر به فردی را پوشش می‌دهند و ارزش به اشتراک گذاری را دارند. محتوای فوق العاده طبیعی‌ترین شیوه بدست آوردن لینک است.”

همچنین به پست‌های قدیمی‌تر هم لینک می‌دهیم تا برای خواننده‌ها ارزش بیشتری فراهم کنیم. این موضوع به تعامل بیشتر با کاربر کمک می‌کند.

بهبود رتبه گوگل -چرا سایت من رتبه نمی گیرد؟ [۷ روش افزایش رتبه سایت]

چطور از مقالات سفید برای ساختن بک لینک استفاده کنیم؟

باید یک کپی رایتر استخدام کنید یا اینکه اراده و زمان زیادی برای ایجاد مقالات سفید داشته باشید تا ارزش لینک دادن را داشته باشند. همچنین باید:

موضوعی را انتخاب کنید که مورد پسند مخاطبان شما باشد و حتی بتواند پوشش رسانه‌ای خوبی هم بگیرد.

در برندسازی زیاده‌روی نکنید. مقاله سفید، بروشوری برای تبلیغ کسب و کار شما نیست بلکه منبعی برای حل مشکل است.

تلاش کنید تا مخاطبان خود را مطلع کنید و آنها را قانع کنید. اطلاعات را به صورت منطقی و بی‌طرفانه عرضه کنید. استدلال شما باید به سمت استدلال نتیجه‌گیری شما متمایل باشد. ادعاهای شما باید دارای منبع باشند.

از المان‌های تصویری استفاده کنید. از گراف‌ها و نمودارها هم استفاده کنید.

برای به کمال رسیدن کارتان، به اصلاحات ادامه بدهید. فرایند ویرایش در محتوایی به این طولانی، خیلی مهم‌تر است. مطلب را از نظر انشایی، املایی و هر نوع مشکل دیگری بررسی کنید.

اگر بتوانید به مطلب مهمی بپردازید مردم از لینک دادن به مقاله سفید شما خوشحال هم خواهند شد. مشخص شده که یکی از بهترین راه‌ها برای لینک سازی، شبکه‌های اجتماعی هستند. اگر می‌خواهید از این طریق لینک بسازید روی تهیه مقاله سفید سرمایه‌گذاری کنید.

چگونه از اینستاگرام برای فروش بیشتر، بهینه استفاده کنیم؟ [ اینستاگرام مارکتینگ ]

۳. تحقیقات و داده‌ها

وقتی صحبت از لینک سازی می‌شود هیچ چیز به اندازه نتایج تحقیقات و داده‌های آن باعث بدست آوردن لینک نمی‌شود. با اینکه ۷۰ درصد افراد این موضوع را می‌دانند اما فقط ۵۴ درصد آنها این کار را انجام می‌دهند. دلیل آن ساده است: انجام تحقیقات و بررسی نتایج آنها زمان زیادی را می‌گیرد.

ماریا هنز یک متخصص سئو از شرکت مشاور Marie Haynes می‌گوید:

“اینکه به مردم در مورد محتوای تولیدی خود بگویید کار خوبی است. یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت لینک، انتشار تحقیقات است. کار مشکلی نیست. سوالاتی که مردم در صنعت شما دارند را پیدا کنید و پاسخ آنها را با داده‌ها بدهید.”

چطور از داده‌ها و تحقیقات برای لینک سازی استفاده کنیم؟

برای انجام درست تحقیقات باید ۵ کار را انجام بدهید:

۱. فرضیه‌های درستی داشته باشید

باید سوالاتی را بپرسید که ذهن مخاطبان شما را مشغول کرده است و محتوایی ایجاد کنید که آنها می‌خواهند به اشتراک بگذارند. در حالت ایده‌آل این ایده روی صنعت شما اثر می‌گذارد و شرکت‌های مختلفی را با خود درگیر می‌کند.

۲. اعتبار

قبل از اینکه خود را معتبر نشان بدهید باید خود را ثابت کنید. شاید مجبور باشید چندین گزارش را آماده کنید تا توجه مردم را جلب کنید.

۳. تست‌های بازار سنجی

وقتی فرضیه درستی پیدا کردید باید ارزش‌های این ایده را تست کنید. میزان علاقه مشتریان را آزمایش کنید یا با بخش پشتیبانی مشتریان شرکت خود ارتباط برقرار کنید و نیازهای مشتری را شناسایی کنید.

۴. جامعه آماری بزرگ

سعی کنید جامعه هدف شما از نظر آماری بزرگ باشد تا تحقیق از اعتبار بیشتری برخوردار شود.

۵. استراتژی محتوایی شفاف

درست مثل هر نوع محتوایی دیگری، اینجا هم باید از قبل نقشه داشته باشید. قبل از آماده کردن آمارهای خود باید هدف تحقیق را مشخص کنید، نحوه استفاده از داده‌ها را مشخص کنید و اثری که تحقیق‌تان به جا می‌گذارد را تعیین کنید.

بخشی از دلیلی که داده‌ها و تحقیقات به عنوان محتوا، جواب می‌دهند انعطاف‌پذیری آنها است. شما می‌توانید تحقیق اصلی خود را به انواع محتوا تبدیل کنید. اگر داده‌های زیادی دارید آنها را تبدیل به اینفوگرافیک بکنید. اگر نتایج قابل توجهی بدست آورده‌اید یک مقاله سفید تهیه کنید. اگر می‌توانید مشکل کاربران خود را حل کنید یک سری ویدئو تهیه کنید.

۴. وبینار

وبینار

در حدود ۵۶ درصد مواقع، وبینارها برای لینک سازی مفید نیستند. البته اگر نگاهی به روش کار اغلب بازاریاب‌ها در استفاده از وبینار بیندازید متوجه می‌شوید که مشکل از کجاست. اغلب کسب و کارها از وبینارها برای ایجاد یک قیف رابطه با مشتری استفاده می‌کنند. این فرمت محتوایی اغلب اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و به مشکلات او می‌پردازد. همچنین باعث می‌شود ارتباط پویاتری با مشتری برقرار کنند. کاری که بازاریاب‌ها با وبینار انجام نمی‌دهند این است که به صورت فعالانه به ساخت لینک نمی‌پردازند.

البته نمی‌توان به صورت مستقیم از طریق وبینار لینک ساخت فقط باید کمی خلاق باشید. به عنوان مثال: اینفلوئنسرها در حوزه کاری شما می‌توانند اعتبار بیشتری به کار شما بدهند.

اریک انجی کارشناس سئو می‌گوید:

“نکته کلیدی در لینک سازی این است که آنها را کجا بسازید. نگران تعداد لینک‌ها نباشید بلکه به فکر کیفیت آنها باشید. در هر بازاری ۱۰-۲۰ شاید هم ۳۰ وبسایت باارزش وجود داشته باشد.”

آیا گوگل ادوردز (تبلیغات گوگل) برای کسب و کارهای کوچک سودمند است؟

چطور از وبینار برای لینک سازی استفاده کنیم؟

وبینار شاید بهترین فرمت برای لینک سازی نباشد اما نباید آن را کنار بگذارید. اینها یک سری استراتژی برای انجام این کار است:

در وبینار خود از لینک‌ها استفاده کنید. لینک‌‌ها را درون وبینار خود قرار دهید و از مخاطبان خود بخواهید که با محتوا ارتباط برقرار کنند. این کار به خصوص در زمان ارائه یک محصول جدید خیلی مفید است.

وبینار خود را معرفی کنید. زمان شروع وبینار خود را در شبکه‌های اجتماعی اعلام کنید و تا زمان برگزاری وبینار به این کار ادامه بدهید. این اطلاعات را در وبلاگ خود هم قرار بدهید به فهرست مخاطبان، ایمیل بزنید و اگر توان مالی آن را دارید از تبلیغات کلیکی استفاده کنید.

بعد از وبینار خود نظرسنجی برگزار کنید. ببینید چند نفر از وبینار شما سود برده‌اند. یک دکمه فراخوان به عمل قرار دهید و به آنها بگویید که در مرحله بعدی چه اتفاقی رخ خواهد داد.

۵. ویدئوها

video - چگونه محتوایی برای جذب بک لینک بنویسیم؟

ویدئو یک فرمت محبوب محتوایی است که برای لینک سازی هم مفید است. ۵۹ درصد کارشناسان سئو از ویدئو برای لینک سازی استفاده کرده‌اند و دو سوم آنها نتایج خوبی کسب کرده‌اند.

البته این روزها اینترنت پر از ویدئوهای مختلف است و به سختی می‌توان توجهات را به خود جلب کرد. شما باید وارد ذهن مخاطبان خود شوید و با درک درستی از اینکه چه چیزی آنها را خسته یا مشتاق می‌کند به تولید محتوا دست بزنید. بعد باید برای ایجاد ویدئو زمان، تلاش و هزینه کنید.

حرف آخر اینکه محتوای شما باید با مخاطب ارتباط برقرار کند و کیفیت خوبی هم داشته باشد. بروس کلی متخصص می‌گوید:

“روش ما برای لینک سازی این است که اطلاعات را به بیرون عرضه می‌کنیم. آن را در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهیم و اگر مخاطب از آن خوشش آمد به آن لینک هم می‌دهد.”

در ماهیگیری چند چیز را باید در نظر بگیرید ۱: از طعمه درست استفاده کنید ۲: جایی ماهیگیری کنید که ماهی وجود دارد. این همان لینک سازی است. شما باید محتوایی ایجاد کنید که جامعه هدف به آنها اهمیت می‌دهد و این اطلاعات را در معرض دید او قرار دهید.

چگونه میتوانم کمپین بازاریابی ایمیلی موفقی ایجاد کنم؟

چطور از ویدئو برای ساخت لینک استفاده کنید؟

ایجاد لینک با ایجاد ویدئوهای خوب شروع می‌شود. برای ایجاد چنین ویدئوهایی این نکات را رعایت کنید:

از ویدئو برای حل مشکل مشتری استفاده کنید. اگر قبلاً در این کار موفق نبوده‌اید می‌توانید از ابزارهای دیگری مثل: Quora (انجمنی که کاربران در آن سوالات خود را مطرح می‌کنند) برای پیدا کردن مشکلات مشتری استفاده کنید.

برند خود را از طریق ویدئو معرفی کنید. از برند خود در ویدئوها استفاده کنید تا مخاطب راحت‌تر شما را تشخیص بدهد.

دکمه به اشتراک‌گذاری را کاملاً مشخص قرار دهید.

ویدئوهای خود را بهینه کنید. در وبسایت‌های آپلود ویدئو بهتر است توضیح خوبی در مورد ویدئو بنویسید. حساب کاربری خود را تایید کنید.

ویدئوهای خود را به صورت دوره‌ای ارتقا دهید. از توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام و سایر بسترها برای دسترسی به مخاطبان خود استفاده کنید.

بعد از بهینه‌سازی ویدئو، بهتر است ویدئو را روی وبسایت خودتان هم قرار دهید. شما می‌توانید لینک‌های درون ویدئوی خود را دنبال کنید و رفتار کاربر را زیر نظر بگیرید.

نتیجه گیری :

چه نوع محتوایی برای لینک سازی از همه بهتر جواب می‌دهد؟ بهینه‌ترین انواع محتوا تحقیقات، اینفوگرافیک‌ها و ویدئو است.

نکته مشترک بین آنها این است که به راحتی وایرال می‌شوند. همه این فرمت‌ها، قابلیت آن را دارند که اطلاعات را به راحتی به مخاطب منتقل کنند و به خوبی هم به اشتراک گذاشته شوند.

چگونه محتوایی برای جذب بک لینک بنویسیم؟
5 (100%) 1 vote
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *