۱۰۰۰% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)
نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

۱۰۰۰% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

  • امید
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
  • سئو تکنیکال
  • ۶
  • 655

چند وقت پیش تصمیم گرفتیم در مورد پست های قدیمی یکی از سایتهامون تغییراتی ایجاد کنیم و این تغییرات باعث شد تا بازدید اون پستها بشدت افزایش پیدا کند و تقریبا تمام اون پستها به رتبه ۱ گوگل رسیدند. در این ویدئو و این پست تصمیم گرفتم تا دقیقا آموزش بدم که بر روی اون سایت چه کاری انجام دادیم تا افزایش بازدید و افزایش ورودی گوگل خیره کننده ای در آن نوشته ها بوجود آمد.

با عضویت در خبرنامه ایمیلی ما میتوانید در رشد کسب و کار خود قدم موثری بردارید!

چند لحظه ...

تبریک میگوییم. شما اولین قدم در موفقیت کسب و کار خود را برداشتید!

 


 
سایتی که این تکنیک سئو را بر روی برخی پستهای آن اجرا کردیم سایت otag.ir یک مرجع آنلاین دکوراسیون داخلی است.

ابتدا در گوگل آنالیتیک این سایت نگاهی بیندازیم به تغییراتی که ایجاد شده و پستهایی که افزایش بازدید و افزایش ورودی گوگل داشتند.

در نمونه زیر همانطور که میبینید در Dec 2017 تعداد بازدید های این پست حدود 45 بازدید در روز بوده است. ولی از Jan 2018 تا هم اکنون بازدید این پست روزانه به حدود 800 تا 1000 بازدید رسیده است.

post1 - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

 

نمونه زیر که پست دیگری از همین سایت است در Dec 2017 بازدید این پست روزانه حدود 25 بازدید بوده ولی از 2018 تا کنون میزان بازدید و افزایش ورودی گوگل به روزانه 400 تا 500 نفر رسیده است.

post2 - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

 

همانطور که در نمونه های بالا مشاهده کردید افزایش بازدید در این پستها خیره کننده بوده و تقریبا بیش از ۱۰۰۰% افزایش بازدید و افزایش ورودی گوگل را به همراه داشته است.

اگر میخواهید بدانید از چه تکنیک سئویی در این پستها استفاده شده است در ادامه با ما همراه باشید.

قبل از گفتن تکنیک یادآوری میکنم که این تکنیک سئو سایت برای مقالاتی کاربرد دارد که از قبل در سایت شما وجود دارد و برای نوشتن پستهای جدید نمی شود از این تکنیک استفاده کرد.

اما بریم به سراغ آموزش این تکنیک سئو:

برای استفاده از این تکنیک باید ابتدا وارد گوگل کنسول شوید و سپس از قسمت Search Traffic وارد بخش Search Analytics شوید تا داده های مربوط به ماه گذشته سایت خود را مشاهده کنید.

هدف از این تکنیک این است که ما پستها و نوشته هایی را پیدا کنیم که در صفحه اول گوگل هستند ولی جزو نتایج اول و دوم نیستند و در پایین صفحه نتایج هستند. در واقع میخواهیم کاری بکنیم که این پستها به رتبه های اول و دوم نتایج بیایند و از این طریق باعث افزایش بازدید و افزایش ورودی گوگل آنها شویم.

برای پیدا کردن این پستها در وبلاگ خود ابتدا باید در این قسمت مانند تصویر زیر بر روی CTR و Position کلیک کنید.

console otag - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

 

همانطور که در بالا توضیح دادم ما به دنبال پستهایی هستیم که پوزیشن و جایگاه آنها زیر ۵ باشد (بین ۵ تا ۱۰) و همچنین CTR آنها زیر 5% باشد. برای این کار باید نتایج این صفحه را بر اساس کمترین CTR مرتب سازی کرد و سپس به دنبال گزینه هایی بود که پوزیشن آنها بین 5 تا 10 بوده و CTR آنها کمتر از 5% باشد.

بعنوان مثال همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید نتیجه کلمه “شلف” در جستجوهای گوگل در سایت otag.ir دقیقا چنین شرایطی دارد. یعنی دارای پوزیشن تقریبا 6 و CTR برابر با 2%

console otag 2 - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

 

اگر کلمه “شلف” را در گوگل جستجو کنیم، خواهیم دید این کلمه در جایگاه ششم قرار دارد و بصورت زیر میباشد.

otag search - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

حال پست مورد نظر را یافتیم. مجددا اشاره میکنم که هدف این تکنیک این است که نوشته هایی که در رتبه های ۵ تا ۱۰ گوگل است را پیدا کنیم و کاری بکنیم که به رتبه های اول و دوم برسند، و از این طریق تعداد کلیکها و تعداد ورودی های گوگل آن مقاله را افزایش دهیم.

اما سوال اینجاست که چگونه میتوان کاری کرد که یک نوشته از پوزیشن پایین به پوزیشن اول و دوم گوگل ارتقا یابد. در ادامه این موضوع را آموزش خواهم داد.

یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل در صفحه اول نتایج CTR سایت شماست. CTR یعنی درصد کلیکهایی که روی نتیجه سایت شما میشود به درصد کل کلیکهای آن جستجو. به عبارت دیگر اگر در جستجوها کاربران بر روی نتیجه سایت شما بیشتر از سایر نتایج کلیک کنند، این موضوع باعث افزایش CTR سایت شما شده و باعث افزایش جایگاه سایت خواهد شد.

اما چگونه میتوان CTR را افزایش داد؟

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باعث میشود جستجوگران در نتایج جستجو بر روی یک مورد کلیک کنند عنوان آن نتیجه است. پس اگر میخواهید تعداد کلیک بر روی نتیجه سایت شما بالا برود باید یک عنوان جذاب برای مقاله خود داشته باشید. اگر تعداد کلیکهای سایت شما نسبت به سایر گزینه های صفحه نتایج گوگل بیشتر شود، پس از مدتی گوگل سایت شما را به نتایج بالاتر خواهد رساند.

پس از عنوان جذاب، عامل دیگری که میتواند باعث افزایش CTR و کلیک کاربران بشود داشتن متادیسکریپشن جذاب است.

مثلا اگر در تصویر فوق که برای نتیجه کلمه “شلف” از سایت اتاق میباشد توجه کنید، خواهید دید که این پست نه دارای عنوان جذابی است و نه دارای متادیسکریشن مناسبی. پس این یکی از بهترین نوشته هایی است که جهت افزایش بازدید سایت ما میتوانیم بر روی بهینه سازی عنوان و متادیسکریپشن آن کار بکنیم.

اگر میخواهیم این مقاله را برای افزایش کلیک بهینه بکنیم باید ۴ مورد تغییر انجام دهیم.

تصویر زیر صفحه مدیریت وردپرس برای این نوشته میباشد.

otag admin - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

۱- باید عنوان را به یک عنوان جذاب تغییر دهیم (کمی پایینتر بیشتر توضیح میدهم)

۲- متادیسکریپشن را جذاب تر بنویسیم و از کلمه کلیدی داخل آن استفاده بکنیم.

۳- متن نوشته را با افزودن چند پاراگراف توضیح جدید و عکس و ویدئو به روز رسانی بکنیم.

۴- تاریخ انتشار را به تاریخ امروز تغییر داده و پست را بعنوان یک پست جدید منتشر بکنیم.

با انجام ۴ مورد فوق پس از مدتی تعداد کلیکهای مقاله شما بالاتر رفته و کم کم گوگل آن را به نتایج اول خواهد رساند.

چگونه یک عنوان جذاب بنویسیم؟

اینکه چگونه یک عنوان جذاب بنویسیم موضوعی است که نیازمند یک جلسه آموزشی مجزا میباشد ولی من در تصویر زیر به ۳ مورد مهم که باعث جذاب شدن عنوان و افزایش کلیک میگردد اشاره میکنم.

how to wrire a title - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

در صورت استفاده از سه مورد بالا، یعنی استفاده از عدد، استفاده از عدد سال، و استفاده از کلمات قدرتمند عنوان شما جذابتر شده و باعث افزایش کلیک خواهد شد.

حال بیاید نگاهی به عنوان های چند پست سایت اتاق که در ابتدای توضیحات به افزایش بازدید آنها اشاره کردم بیندازیم.

همانطور که در تصویر زیر میبینید در عنوان پست زیر که برای جستجوی “کابینت آشپزخانه” میباشد هم از عدد استفاده کردیم، هم از عدد سال استفاده کردیم و هم از کلمه قدرتمند “فوق العاده لوکس” استفاده شده است. همچنین متادیسکریپشن بهینه شده و محتوای پست نیز به روز رسانی شده است.

اگر چند ماه قبل کابینت آشپزخانه را جستجو میکردید این پست از سایت اتاق در رتبه هشتم گوگل با یک عنوان غیر بهینه قرار داشت.

otag search 1 - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

نمونه بعدی “اپن آشپزخانه” است که باز در عنوان این پست از عدد و همچنین عدد سال و همچنین کلمه قدرتمند “فوق العاده شیک” استفاده شده است.

اگر چند ماه قبل اپن آشپزخانه را جستجو میکردید این پست از سایت اتاق در رتبه نهم گوگل با یک عنوان غیر بهینه قرار داشت.

otag search 3 - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

آخرین مثال نوشته زیر است که برای عبارت “شلف دیواری” می باشد. در این مورد نیز همانطور که مشخص است از عدد و عدد سال در عنوان استفاده شده و متادیسکریپشن بهینه شده و همچنین محتوای نوشته نیز به روز رسانی شده است.

otag search 2 - 1000% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)

همانطور که در توضیحات بالا مشاهده کردید ما توانستیم با همین تکنیک ساده در هر کدام از نوشته های قبلی بیش از ۱۰۰۰% افزایش بازدید داشته باشیم.

شما نیز اگر دارای وبلاگ هستید و از قبل پستهایی دارید که در گوگل رتبه گرفته اند ولی در رتبه های اول و دوم نیستند میتوانید از این تکنیک آموزش سئو در آنها استفاده کرده و افزایش ورودی گوگل و افزایش بازدید سایت خود را از این طریق تجربه بکنید.

۱۰۰۰% افزایش ورودی گوگل و بازدید سایت با یک تکنیک سئو (Case Study)
5 (100%) 4 votes
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۶ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایاطرح دارای گواهی تخصص در طراحی UI و UX از دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه شریف
پادکست هفته
مدت زمان سئو چقدره و در چه مدتی میشه به صفحه اول گوگل رسید؟