نرخ تبدیل پیشنهاد رایگان
ویدئوی افزایش فروش و نرخ تبدیل در فروشگاههای اینترنتی

چرا کاربران از فروشگاه شما خرید نمی کنند؟ امروز مشکل اصلی فروشگاههای ایران کمبود فروش است. در این ویدئو راهکارهای عملی و جدیدترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل فروش در فروشگاههای اینترنتی را آموزش میدهیم.

آیا بازاریابی شبکه های اجتماعی واقعا جواب میدهد؟

  • تیم رایاطرح
  • ۱۷ تیر ۱۳۹۷
  • شبکه های اجتماعی
  • ۰
  • 24

بازاریابی شبکه های اجتماعی علاوه بر استراتژی، نیازمند خلاقیت نیز هست. شاید در این مورد مطالب زیادی را خوانده باشید اما تاکید روی این موضوع اهمیت زیادی دارد. آنقدر مهم است که ۹۷ درصد بازاریاب‌ها از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و ۷۸ درصد فروشنده‌ها از آن برای فروش استفاده می‌کنند.

البته منافع استفاده از این شبکه‌ها فراتر از موضوع فروش است.

با این حال، کسب و کارهای زیادی هستند که از منافع شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند. در واقع ۵۰ درصد کسب و کارهای کوچک از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند تا کسب و کارشان را توسعه بدهند. این یک آمار نگران کننده است. همچنین ۲۵ درصد هم قصد استفاده از این شبکه‌های اجتماعی را ندارند.

مطمئناً بین افرادی که منافع زیادی را در شبکه‌های اجتماعی می‌بینند و آنهایی که حتی شروع نکرده‌اند، تفاوت زیادی وجود دارد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی SMM

در ادامه یاد می‌گیرید که بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چطور به کسب و کارتان کمک می‌کند. بعضی منافع این کار شامل:

افزایش آگاهی از برند شما: شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شوند تا افراد بیشتری در مورد شما و محصولات‌تان اطلاعات کسب کنند.

افزایش ترافیک: استفاده از شبکه‌های اجتماعی و لینک کردن به وبسایت هم باعث افزایش ترافیک شما می‌شود.

معرفی کردن محصولات و خدمات: این هم بهترین راه برای سرمایه‌گذاری روی بازاریابی است.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی در یک بستر

وقتی می‌خواهید کار روی شبکه‌های اجتماعی را شروع کنید مدیریت همه چیز روی یک بستر مثل: coschedule یا buffer می‌تواند کارها را آسان‌تر کند. در ضمن می‌توانید میزان اثرگذاری کار خود را نیز بررسی کنید.

استفاده از شبکه اجتماعی برای گسترش آگاهی از برند

۱. افزایش آگاهی از برند

بازاریابی شبکه های اجتماعی

افزایش آگاهی جامعه از برند یکی از مهم‌ترین اهداف بازاریابی است. چرا که مشتری‌ها می‌خواهند برندهایی را بخرند که آن را می‌شناسند. خوشبختانه شبکه‌های اجتماعی این امکان را به شما می‌دهند که برند خود را بسازید.

شبکه‌های اجتماعی نسبت به شبکه‌های سنتی منافع خود را دارند چرا که شما را به سرعت و آسانی در مقابل مردم قرار می‌دهند. همچنین حتی زمانی که مشتری به برند شما فکر نمی‌کند نیز برند در معرض دید آنها قرار می‌گیرد.

نکته: به پروفایل و تصویر کاور خود دقت کنید. یکی از راه‌های عالی برای ایجاد توجه به برند این است که از لوگوی خود به دقت استفاده کنید. البته نباید کاری کنید که حواس مخاطب هم پرت شود.

چگونه از اینستاگرام برای فروش بیشتر، بهینه استفاده کنیم؟ [ اینستاگرام مارکتینگ ]

۲. در اطراف برند خود، تعاملی را با کاربران آغاز کنید

یک استراتژی موفق بازاریابی شبکه اجتماعی می‌تواند باعث افزایش بحث و تبادل نظر در مورد برند و محصولات بشود.

نکته: وقتی مخاطبان شما در شبکه‌های اجتماعی نظر می‌دهند با آنها ارتباط برقرار کنید. کاری کنید تا بدانند که فردی پشت برند قرار دارد. با آنها مثل روبات برخورد نکنید و پیام‌های کاملاً شخصی برای‌شان ارسال کنید.

روی به اشتراک گذاری محتوایی تمرکز کنید که کاربر را به مشتری تبدیل می‌کند. بعضی از این راه‌ها شامل:

از کاربران بخواهید در مورد محصول شما فیدبک ارائه کنند.

سوال‌هایی با پایان باز بپرسید و اجازه بدهید کاربران به آن پاسخ بگویند.

۳. یاد بگیرید چطور با مخاطبان خود از طریق شبکه‌های اجتماعی ارتباط بگیرید

گوش کردن و نظارت روی شبکه‌های اجتماعی در مورد بعضی موضوعات خاص، کمک می‌کند تا به چیزهایی که برای کاربران مهم است پی ببرید و از ترندهای روز و مهم باخبر شوید.

به این صورت متوجه می‌شوید که آنها چه مشکلاتی دارند و برای این مشکلات محتوا تولید خواهید کرد. همین طور با زبان و آهنگ مکالمه مخاطبان نیز آشنا می‌شوید.

نکته: هر روز شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید و ببینید مردم در صنعت شما، درباره چه چیزهایی حرف می‌زنند. برای اینکار می‌توانید از ابزاری مثل: Mention استفاده کنید.

چگونه ۴۶۰۰ سوشیال سیگنال شبکه های اجتماعی دریافت کنیم؟

۴. داستان برند خود را تعریف کنید

بازاریابی شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی یک راه خیلی خوب برای به اشتراک گذاری ماموریت و داستان برند شماست. داستان‌های موثر، اثر خیلی خوبی روی تصویر برند دارند. این داستان‌ها می‌تواند بلند یا کوتاه باشند که بستگی به میزان اثرگذار بودن آن دارد.

نکته: داستان افرادی که از محصول یا خدمات شما استفاده کرده‌اند را به اشتراک بگذارید. اگر آنها فیدبک خوبی به شما داده‌اند آن را به اشتراک بگذارید. این کار به دیگران نشان می‌دهد که محصول شما چقدر موثر است.

۵. از طریق تحقیق روی مخاطبان، داده جمع‌آوری کنید

internal linking - آیا بازاریابی شبکه های اجتماعی واقعا جواب میدهد؟

تحقیق روی مخاطبان مثل تحت نظر گرفتن شبکه‌های اجتماعی می‌ماند. با استفاده از آن متوجه می‌شوید که مخاطبان از چه کلماتی استفاده می‌کنند اما بیشتر روی بعضی محصولات خاص تمرکز دارد. شما از شبکه‌های اجتماعی نیز برای جمع‌آوری این داده‌ها می‌توانید استفاده کنید.

نکته: فیسبوک و توئیتر به شما اجازه می‌دهند تا به چنین داده‌هایی دست پیدا کنید.

۶. سرویس پشتیبانی از مشتریانی ارائه دهید که آنها را خوشحال کند

مشتری‌ها حالا انتظار دارند که شرکت ها درخواست‌های آنها را از طریق شبکه‌های اجتماعی حل کنند. سرمایه‌گذاری روی بخش پشتیبانی مشتریان می‌تواند یک رابطه معنادار بین شرکت و مشتری ایجاد کند.

شبکه‌های اجتماعی اجازه می‌دهد تا به سرعت به فیدبک مشتری پاسخ دهید.

۷. مشتریان وفادار برای خودتان بسازید

چه چیزی بهتر از اینکه یک سری مشتری وفادار به خود را به رایگان ایجاد کنید؟

مشتری‌ها برندی را دنبال می‌کنند که از آن لذت می‌برند. جالب اینکه، ۵۳ درصد مشتریانی که برند شما را دنبال می‌کنند احتمال دارد به آن وفادار باقی بمانند.

۵۳ درصد مشتریانی که برند شما را دنبال می‌کنند احتمال دارد به آن وفادار باقی بمانند. اینو توییت کن

این یک رابطه مستقیم است. اگر مشتری شما را دنبال کند احتمال زیادی دارد که آنها شما را به جای رقیب انتخاب کنند. همچنین اگر مشتری وفادار باشد ترافیک وبسایت را نیز بالاتر می‌برد.

نکته: مشتریان وفادار خود را خوشحال نگه دارید.

  • از طریق شبکه‌های اجتماعی به آنها کدهای تخفیف ارائه کنید.
  • سوالاتی با پایان باز مطرح کنید.
  • به آنها کالاهایی ارزان مثل: استیکر، تی شرت، کلاه و … هدیه بدهید تا اثر بلندمدتی روی آنها بگذارید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش ترافیک

ویدئو

۸. ترافیک مستقیم به وبسایت شما

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به فرستادن مستقیم مشتری‌ها به وبسایت نیز کمک می‌کند. تقریباً غیرممکن است که تمام ترافیک شما از طریق موتورهای جستجو بدست آید. کانال‌های شبکه اجتماعی اجازه می‌دهند تا منابع مختلف ترافیک ایجاد شوند.

با اینکه شبکه‌های اجتماعی برای جذب ترافیک خیلی خوب هستند اما باید بدانید چه محتوایی را در چه زمانی و هر چند وقت یکبار در آنها قرار دهید. شما که نمی‌خواهید مشتری‌ها از دست‌تان خسته شوند؟!

باید یک برنامه منظم داشته باشید. این طور محتوای ارسالی، موثر نیز خواهد بود و زمان کافی برای بهینه‌سازی مطلب هم خواهید داشت.

نکته: از سرویسی مثل: bit.ly برای کوتاه کردن لینک‌ها استفاده کنید. این لینک‌ها، جای کمتری را می‌گیرند.

۶ دلیل عدم موفقیت کسب و کار و چرا کسب و کار شما مشتری از دست می دهد؟

۹. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به لینک سازی هم کمک کنند

شبکه‌های اجتماعی می‌توانند اثر غیرمستقیم روی سئو نیز داشته باشند. فرض کنید محتوایی نوشته‌اید که بیش از ۱۰۰۰ نفر آن را به اشتراک می‌گذارند. بعضی از دنبال کننده‌های شما با دیدن پست، ممکن است به آن لینک هم بدهند. موتورهای جستجو نیز متوجه این موضوع می‌شوند و رتبه بالاتری به شما خواهند داد.

گوگل و بینگ هر دو نتایج توئیت‌ها را نمایش می‌دهند. این برای موضوعات ترند هم خیلی مناسب است.

نکته: از ابزارهایی مثل: coschedule و Buffer برای به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

۱۰. اغلب رایگان است

ایجاد پروفایل‌های شبکه اجتماعی اغلب رایگان است و می‌توان روی آنها محتوا قرار داد. قرار دادن محتوا روی این شبکه‌ها اگر محتوای خوبی باشد می‌تواند ترافیک خوبی را جذب کند. البته شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های تبلیغاتی، میزان دسترسی بیشتری به مخاطبان پیدا کنید.

نکته: مطالبی را منتشر نکنید که شبیه یک تبلیغ هستند. پست‌های شما را شبیه به اسپم می‌کند.

نتیجه گیری :

حتما شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید. شبکه های اجتماعی آینده فروش و بازاریابی در دنیا هستند. اگر هنوز به فعالیت در این فضاها شروع نکرده اید همین امروز برای ایجاد اکانت و شروع فعالیت اقدام کنید.

آیا بازاریابی شبکه های اجتماعی واقعا جواب میدهد؟
5 (100%) 1 vote
مطالب مرتبط
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *